پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 9:48 ق.ظ

پیام مقام معظم رهبری موید روش و عملکرد حجت‌الاسلام شفیعی بود

خوزستان"عطرکارون"رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های کشور با اشاره به پیام مقام معظم رهبری گفت: در پیام مقام معظم رهبری درباره حجت‌الاسلام شفیعی آمده بود موید سیره و درسی برای همه ما است...

خوزستان”عطرکارون”آیین گرامیداشت یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی روحانی مجاهد و محبوب خوزستانی و رئیس فقید نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان امروز با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور برگزار شد.

در این آیین حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی با گرامیداشت یاد حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی، اظهار داشت: دانشگاهیان فعالان فرهنگی حوزوی و اساتید همگی نسبت به حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی خاطرات نیک و مختلفی دارند.

وی افزود: همان گونه که در قرآن کریم داریم خداوند یکی از ویژگی‌های مومنان را محبوب بودن در میان مردم و در عین‌ حال محب خداوند سبحان بودند دانسته است و این ویژگی از ویژگی‌های استاد فقید ما حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، گفت: سید محسن شفیعی عمرش را برای مجاهدت در راه خدا گذراند.

وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: جهاد آن گونه که مقام معظم رهبری فرمودند دو ویژگی اصلی دارد یکی اینکه حرکت به صورت جهادی و با شدت و قدرت بالا و دوم اینکه رفتار در مقابل و در جهت دفع حرکت دشمن باشد.

رستمی با یادآوری سیره حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی گفت: آنچه که در پیام مقام معظم رهبری درباره ایشان آمده بود موید سیره حاج آقا شفیعی و درسی برای همه ما است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پیشرفت‌های ویژه در مسائل علمی و در دانشگاه‌های کشور در حال مشاهده است به‌گونه‌ای که برخی از آنها با چندین سال قبل به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی در یک بازه حساس زمانی قرار گرفته و تمدن غرب نیز در حال فروپاشی است، به همین دلیل برای دنیا باید به فکر تمدنی جایگزین بود و همان گونه که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مطرح شده تمدن نوین اسلامی راه حل این مشکل است.

رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های کشور تاکید کرد: مخاطب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم جوانان هستند دانشگاه‌ها فضای علم و دانش و حرکت دادن این تمدن نوین اسلامی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های شخصی و توانمندی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی شفیعی بیان داشت: پیش از این چند بار قصد داشتیم از توانایی‌های ایشان در مجموعه نهاد رهبری در دانشگاه‌ها استفاده کنیم که به دلیل دقت نظرهای حاج آقا سید محسن شفیعی از این موضوع محروم بودیم و هم اکنون در خدمت ایشان برای مسئولیت نهاد رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز خواهیم بود.

رستمی گفت: حوزه‌های علمیه استان خوزستان حوزه کهن و پر اثری است و نیازمند طلبه‌ها و روحانیون جوانی مانند حجت‌الاسلام هادی‌نژاد هستیم که بتواند راه‌ها حاج آقا شفیعی را ادامه دهد چرا که حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی انتظارات را از مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بسیار بالا برده است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=34017

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار