پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 12:42 ق.ظ

محفوظی، نماینده‌ مردم آبادان خبر داد: افزایش ظرفیت پُست فوق توزیع برق ذوالفقاری آبادان با اعتبار ۳۶۲ میلیاردی

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری مجدانه و نظارت میدانی پارلمانی و نیز اهتمام شرکت برق منطقه‌ای، پروژه بهینه‌سازی و توسعه ظرفیت ۵۰ مگاوات آمپر پست ۱۳۲/۳۳ کیلوولت ذوالفقاری آبادان به بهره‌برداری رسید و در مدار برق قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سید مجتبی محفوظی در گفتگویی خبری افزود: در پی پیگیری‌های وزارتی و استانی، موضوع افزایش ظرفیت این پست برق در دستور کار قرار گرفت و در این راستا، مدیرعامل بومیِ شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز با اهتمام انقلابی، از رهگذرِ حضور چندین باره در آبادان بر روند بهینه‌سازی این پست نظارت و بر تسریع در وارد مدار شدن آن در کمترین زمان ممکن با توجه به پیک بار تاکید کرد، که الحمدلله این پروژه تکمیل و تقدیم مردم آبادان شد.
نماینده مردم آبادان و اروند کنار با اشاره به صرف بالغ بر ۳۶۲ میلیارد ریالی برای تکمیل این پروژه افزایش ظرفیت، تصریح کرد: پست ذوالفقاری یکی از پست‌های قدیمی آبادان با عمر بالای ۴۰ سال بوده به همین دلیل برای کاهش حوادث و افزایش قابلیت اطمینان آن، بهینه‌سازی این پست در دستور کار قرار داده شد.
محفوظی، افزود: در فاز اول طرح بهینه‌سازی این پست، دو دستگاه ترانسفورماتور هرکدام به ظرفیت ۵۰ مگاولت امپر جایگزین ترانسفورماتورهای ۲۷ مگاولت آمپر قدیمی شده و کلیدخانه ۳۳ کیلوولت مربوطه نیز به طور کامل نوسازی گردید.
نماینده مردم‌ آبادان و اروندکنار، یادآور شد: اهمیت بهینه‌سازی این پست به دلیل قرار گرفتن آن در ذوالفقاری یکی از مناطق مهم شهر آبادان است و این افزایش ظرفیت باعث پایداری شبکه فوق‌توزیع منطقه خواهد شد.

محفوظی در پایان گفتگو، از پیگیری جهادی و نظارت اجرایی و میدانی محمود دشت‌بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای در فرآیند به ثمر نشستن این پروژه بزرگ خدماتی تقدیر و تشکر به‌عمل آورد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=34107

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار