پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 6:29 ق.ظ

پیش بینی رگبار و رعد و برق همرفتی از فردا چهارشنبه در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: رگبار، رعد و برق و افزایش رطوبت با نفوذ توده هوای موسمی مونسون هند از فردا چهارشنبه برای خوزستان پیش بینی می‌شود...

خوزستان”عطرکارون”به گزارش روز سه‌شنبه  به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: از روز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده به ویژه از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات جنوبی، شاهد وقوع شرجی و افزایش رطوبت در بیشتر نقاط خوزستان خواهیم بود؛ در این مدت با توجه به بالا بودن ضرایب ناپایداری افزایش ابر، رگبار و رعد و برق همرفتی و تندباد لحظه‌ای در مناطق شرقی، شمال شرقی، جنوب شرقی و در مواردی مرکز استان دور از انتظار نیست.

وی افزود: بررسی نقشه‌های پیش یابی وزش باد را تا اواخر وقت چهارشنبه همچنان در مناطق غربی، جنوبی، مرکزی خوزستان و بخش‌هایی از شمال استان متوسط تا به نسبت شدید نشان می‌دهد که احتمال وقوع گرد و غبار موقت و محلی نیز در این مناطق وجود دارد.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شوش و آبادان با ۴۶.۵ و ایذه با ۲۰ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند.حداکثر دمای اهواز در این مدت ۴۵.۲ و حداقل ۳۰.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ای نسبت به افزایش رطوبت، رگبار همرفتی(ناگهانی)، توفان و سیلابی شدن مسیل‌ها از پیش از ظهر روز چهارشنبه هفته جاری تا سه شنبه هفته آینده هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=34062

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار