پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 5:52 ق.ظ

امدادرسانی جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از 500 خانوار عشایری بهمئی در پی بارش های اخیر/تقدیر فرماندار

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون به نقل از عصر جهان، فرماندار شهرستان بهمئی در بازدید از مناطق عشایری این شهرستان که دچار سیل زدگی و خسارت شده بودند گفت: به‌دنبال بارش شدید باران از عصر شنبه (8 مرداد ماه) و دریافت گزارش آب‌گرفتگی در محل چادر عشایر مستقر در روستاهای شهرستان بهمئی ، بلافاصله تیم‌های امدادی هلال احمر شهرستان به محل اعزام و اقدام به توزیع چادر ، تجهیزات و بسته‌های غذایی کردند.

علی محمدی از خسارت 42 میلیارد ریالی به بخش های مختلف حوزه عشایر شهرستان خبر داد و افزود: این خسارت ها شامل ؛ از بین رفت دام های سبک و سنگین ، آذوقه عشایر ، علوفه ، مرتع ، سکونت های سنگی و گِلی ، پرندگان و سایر زیرساخت ها و ابنیه های فنی است.
وی با اشاره به اینکه ، 380 کیلومتر راههای عشایری  ، ابنیه ، پل ، چشمه و قنوات ، منابع ذخیره آب  و تاسیسات زیربنایی دچار آسیب شدند گفت: با توجه به از بین رفتن چادر‌های عشایرنشینان با هماهنگی لازم تعدادی از آن‌ها در مکان های مناسب اسکان داده شدند و در این راستا 67 تخته پتو، 48 بسته غذایی ۷۲ ساعته ، 5  تخته موکت و133 کیلو نایلون بین عشایرنشینان توزیع شد.

فرماندار بهمئی از امدادرسانی به موقع سید مسلم دردار نژاد رئیس  و کارکنان جمعیت هلال احمر و روح الله شجاعی اداره اُمور عشایر شهرستان بهمئی و مجموعه ادارات شهرستان که در این زمینه همکاری تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از 500 خانوار عشایری بهمئی در مناطق مختلف این شهرستان در پی بارش های اخیر امداد رسانی و ارائه خدمت کرده است.

گفتنی است در شهرستان بهمئی هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری در شرایط عادی زندگی می‌کنند که در زمان قشلاق این تعداد به هزار و ۵۰۰ خانوار افزایش می یابد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=34255

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار