پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 6:51 ق.ظ

توقف سه روزه فعالیت سامانه‌های الکترونیکی بیمه‌ای تأمین اجتماعی برای ارتقا و به‌روزرسانی

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون به نقل از عصرجهان،این کار به‌منظور ارتقای بانک‌های اطلاعاتی و بهبود عملکرد خدمات مرتبط با این سامانه‌ها انجام می‌شود.
در این مدت که مصادف با تعطیلات پایان هفته و نیز ایام تاسوعا و عاشورای حسینی است، تمامی سرویس‌های بیمه‌ای به جز سرویس استحقاق درمان از دسترس خارج است.


براساس این گزارش، زمان توقف فعالیت سرویس‌های بیمه‌ای در میانه ماه و بین تعطیلات رسمی انتخاب شده است تا بیمه‌شدگان و کارفرمایان محترم با کمترین محدودیت ممکن رو به رو شوند و برای استفاده از خدمات در روزهای آینده مهلت کافی داشته باشند.
هم چنین برای آن دسته از کارفرمایان یا بیمه‌شدگانی که تاریخ پرداخت اقساط حق بیمه، بیمه سربازی و… آنان در این بازه زمانی قرار گرفته است، تمهیدات لازم اندیشیده شده تا بتوانند بعد از رفع محدودیت، اقساط خود را پرداخت کنند.
این گزارش حاکی است: ارسال ابلاغ‌های قانونی پرداخت حق بیمه نیز در این بازه زمانی متوقف خواهد شد.

لازم به ذکر است سامانه نسخه الکترونیک تأمین‌اجتماعی در این ایام در دسترس پزشکان و مراکز درمانی قرار دارد و صرفاً عکس بیمه‌شدگان و بازنشستگان در این سامانه قابل رویت نخواهد بود و احراز هویت بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی با استفاده  از کارت شناسایی عکس‌دار انجام خواهد شد.

سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرده است  شماره تلفن ۱۴۲۰ مرکز ارتباطات و نظارت مردمی این سازمان در این ایام به‌صورت شبانه‌روزی، اطلاعات و راهنمایی‌های مورد نیاز را به مخاطبان و ذ‌ی‌نفعان ارائه خواهد کرد،
خدمات این سامانه بدون نیاز به شماره‌گیری کد و با استفاده از تلفن ثابت و تلفن همراه قابل دسترسی است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=34325

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار